KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16723213
nr 1672 3213
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, vintermotiv. Olja på pannå, 42x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x51 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 januari 2025
kl 19:24:05
13/1 10:56:39
13/1 18:46:50
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson